Chorvatsko srpen 2010

Napsal Miloš Svárovský, 11. září 2010:

Tak, konečně je pátek 20 srpna. Takhle plné auto jsem ještě neviděl. Dostat se na Kolínskou benzinku vyžadovalo velkého "fištróna", Nejdříve nastoupit, naskládat na posádku tašky a pamatovat si kde, kdo sedí, nikomu není vidět do obličeje.
Konečně dorazilo i druhé auto a mě spadl kámen ze srdce, Petr nám nějaké věci odebral ale i tak, slušná "bagáž".

První den (sobota):
Přijeli jsme asi o půl druhé do maríny, a jako vždy honem do sprch a restaurace na pivečko, obsluha se trochu zlepšila, nečeká se na všechno tak dlouho. Ve tři jsme začali běhat okolo lodí, dostaneme je prý až v pět odpoledne, nevadí holky jdou na pláž. Večer byl plný pohody, malá procházka po městečku.

Druhý den (neděle):
Vyplouváme, není nic milejšího než odvázat loď, nabrat kurz a...., ale k tomu se také dostaneme.
Ráno je nádherné počasí, rtuť šplhá rychle nahoru. Nebe bez mráčků, trochu zafukuje. Posádka ještě dokupuje vodu a nějaké drobnosti, poslední sprcha a toaleta na pevnině. Jsme všichni, S Jirkou jsme se dohodli že pojedeme jako první loď, dnes budeme navigovat. Protože foukalo mírně proti nám, odvazali jsme se nejdříve od mola a potom shodili do vody i muringy. Loď se pohnula směrem k týdenní plavbě, Dugy otok, Kornaty, Rogoznice a Kakan. Mírný vítr, modrá obloha, barometr stoupá a je 33 stupňů. Co víc si přát.
Nejdříve jsme měli namířeno trochu víš, ale stále slyším ve vysílčce ALL SHIPS, ALL SHIPS, ALL SHIPS SECURITE, hlášení pro všechny lodě o překážce v našem kurzu, nechci ani trochu riskovat, měním cíl, budeme nocovat v zátoce Brbinj.

Třetí den (pondělí):
Ráno jako přes kopírák. Jen moře je jako zrcadlo, mírně se pohupující lodě trochu rozvlní odraz ve vodě ale i tak, nádhera! Trochu muziky, koupání a snídaně... suchozemec muže jen tiše závidět, Naše loď se na devátou hodinu odvazuje a jedeme se podívat na ponorkový bunkr, za dve hodinky se vracíme a Jirka s druhou lodí je již přivázaný k městskému molu, přivazujeme se k levoboku. Místní restaurace nám poskytla trochu toho pohodlí, Točené pivečko, toalety kde se nemusí pumpovat. ...po více jak hodině odplouváme na moře. Dnes si podél ostrova zakormidlují i holky, Odpoledne proplouváme Malou Provezou a vplouváme do zátoky Mir. Bojku jsme nenašli a tak musíme vplout víc do vnirozemí. Našli jsme, ale je tu problém, Venda (jede na druhé lodi) se nemůže dostat do hospody (po hodině pokusu se vrátil poškrábaný a nasr...). Večer se Petr a Romana rozhodli že do hospody pojedou na gumáku. Zbytek posádky sledoval večer při vínečku a pivečku film, chroupaly se tyčinky a klábosilo. Romča s Petrem se vrátili plni dojmů z noční plavby gumákem.

Čtvrtý den (úterý):
Ráno je zase bez mráčku, modlím se aby to trochu foukalo alespoń na otevřeném moři kam se chystáme. po levoboku necháváme maják Sestrica a před posádkou se otevřelo volné moře, Trochu to fouká a tak jdou plachty na stěžně. Máme před sebou tak čtyři až pět hodin hodin takovéto plavby. Kluci to nevydrželi a plachty zbalili mnohem dřív než my. Do Vela Stupice se dostali asi o pul hodinky dřív a rádiem nám oznamují že nám gumákem drží bojku. Večer se nás dvanáct odhodlalo dát hospůdce v zátoce košem a vyrazit po prašných cestách ostrova Žirje na toulky (do jiné hospody). Večer proběhl ve standardní pohodě s trochou toho demohu alkoholu. Všichni se dostali do peřin v pořádku a bez ztráty květinky.

Pátý den (středa):
Dnes nás čeká Rogoznice. Všichni se těšíme....došla nám totiž voda v obou nádržích (klukům také). po pár dnech v odlehlejších oblastech Chorvatska se opravdu těšíme mezi lidi, Budeme trochu oslavovat.... tady vynechám všechny poznámky a komentáře.

Šestý den (čtvrtek):
Z Rogoznice vyplouváme v jednu hodinu, Trochu to fouká a tak si všichni užíváme plachtění, musíme křižovat proti větru. Kurz, no přeci Otok Kakan a poslední noc na loďi. Dnes si na bojku najel Petr, uplně skvěle, nebylo co dodat, Viktor zase užasně stihl podebrat bojku za spodní oko, vrchní oko vlastě neměla, proto byla prázdná. ....prostě souhra posádky, jen jsme s Pepikem koukali. Na břeh se dnes nikomu nechce, zustáváme tedy všichni na palubě a popíjíme a klábosíme. Dojídáme zásoby, zítra v poledne budeme v Hramině a pujdeme všichni večer na pizzu a pivo.

Sedmý den (pátek):
Ráno je jako malované a moře jako zrcadlo. Na motor se blížíme k Hramině, Viktor si bere kormidlo já jsem si stoupl vedle něj. začal proplouvát okolo ostrova Zminjak do přístavu. Dobrá práce při tom provozu! Jedeme tankovat a jsme první, najel jsem si trochu v ostřejším úhlu a tak mi vítr začal odtlačovat záď lodi od mola, druhý pokus se již povedl... dobrá zkušenost. Večer jdeme všichni do pizzerky. Posádka na břehu zvlčela, pařili do třetí hodiny ranní.... ach jo, to bude zítra cesta domů.

Chci poděkouvat Standovi, Zdeničce, Verunce, Máje, Romance, Petrovi, Viktorovi a Pepčovi za pomoc při plavbě. Díky, bylo to pohodové a skvěle!

A nakonec tady pro Vás mám video z celého výletu:


41 komentářů:


Napsal Miloš Svárovský, 11. září 2010 v 18:16:
Pro všechny zúčastněné. Dodělávám z celého plachtění DVD, bude obsahovat toto video i vše natočené během plavby. Jak vše udělám k své spokojenosti, dám vědět. Dostanete ho pod stromeček :-)

Napsal 85229142674, 25. září 2017 v 00:20:
Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 3.0 XEvil 3.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu. Captcha Rozpoznávání Google, Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů! Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;) Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Napsal 84368473951, 29. září 2017 v 00:43:
Пополение баланса Авито (Avito) за 50% | Телеграмм @a1garant Приветствую вас, дорогие друзья! Рады будем предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам требуются определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito). Аккаунты не Брут. Живут долго. Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: 50% от баланса на аккаунте. Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса. Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок! Гарантия: И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!! Вперед денег не просим... Рады сотрудничеству! Заливы на балансы Авито ________ как восстановить аккаунт авито по телефону авито деньги в долг авито деньги в краснодаре avito заблокировали аккаунт несколько учетных записей авито кошельки женские по россии

Napsal 89585969933, 16. října 2017 v 13:48:
http://bit.ly/2hiePjo - BrainRush – натуральное средство на основе мицелл, вытяжек и концентратов лекарственных растений с добавлением глицина, биотина и комплекса витаминов В. Улучшает передачу нервных импульсов и работу всех отделов головного мозга, помогает при нарушениях функции памяти. BrainRush легко усваивается организмом и начинает действовать максимально быстро, дополнительно воздействует на функции эндокринной, имунной и нервной систем. Эффективен в любом возрасте. http://tinyurl.com/yb9h9jty - BRAINRUSH – ЭТО УНИКАЛЬНОЕ СЕРТИФИЦИРОВАННОЕ СРЕДСТВО Не содержит ГМО Не содержит вредных для здоровья красителей. Не содержит вредных для здоровья консервантов. Не имеет противопоказаний. Запатентованный синергический фитокомплекс. http://ow.ly/DzTd30e46cE - BRAINRUSH исключительно натуральные компоненты, не наносящие вреда организму. Активные вещества корневища солодки, шалфея и пустырника пятилопастного повышают устойчивость нервных клеток к кислородному голоданию, активизируют умственную деятельность, способствует улучшению памяти и сна.

Napsal 87636799514, 27. října 2017 v 13:17:
АлкоБарьер – эффективное средство борьбы с алкоголизмом Устраняет тягу к алкоголю Восстанавливает поврежденные клетки печени Выводит токсины из организма Успокаивает нервную систему Не имеет вкуса и запаха АЛКОБАРЬЕР – СКАЖИ «НЕТ» АЛКОЗАВИСИМОСТИ!

Napsal 87757698327, 28. října 2017 v 01:41:
Пополение баланса Авито (Avito) за 50% | Телеграмм @a1garant Мое почтение, дорогие друзья! Рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам необходимы определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito). Аккаунты не Брут. Живут долго. Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: 50% от баланса на аккаунте. Если требуется залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса. Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок! Гарантия: И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!! Вперед денег не просим... Рады сотрудничеству! Заливы на балансы Авито ________ авито номер телефона подтвержден в другом аккаунте как установить кошелек авито как восстановить старый аккаунт на авито купить аккаунты авито с деньгами как изменить номер телефона на авито если он подтвержден на другом аккаунте

Napsal 81444171719, 6. listopadu 2017 v 12:21:
If you’re interested in winning millions, then I’m here to help! At Casino you can play over 450 world-class games and I’m giving you an exclusive Welcome Bonus to get you stuck into winning. Use it today to increase your chances of hitting our jackpots. All you have to do is sign up today and watch the rewards come rolling in. skyliteboom.com Prepare to hit the big time Hacer giros para ganar millones Holen Sie sich spinnen, um Millionen zu gewinnen http://i63.tinypic.com/ofdmds.jpg

Napsal 89967779514, 13. listopadu 2017 v 13:07:
Running late with the deadline for your work? Then we are your reliable assistant in paper help. Get ready to ask for our assistance when you need essays, research or course works, reports, case studies, etc. Our experts have seen it all and are ready to start working on your assignment right away. Go for it! Get an essay or any other homework writing help https://is.gd/1ZI3nJ please write my paper vote for me pbs help writing my placement paper tcs can do my essay qb cancer buy an essay kzep buy cheap essay qpb do my essay advantage and disadvantage what should i write my paper new york times report about mqm can do my essay ideas do my essay water do my history free essay globalization buy an essay tzitzit write my custom paper jza buy argumentative essay kget what should i write my paper all about xbox 360 write my economics dinamani news paper dt 10/1/2014 pay someone do my essay multiple choice can do my essay jcp.com/christmas need buy essay vocabulary words i don't wanna write my paper award certificate holders don't want to write my paper qk healthcare buy literature anthem essay ayn rand type my narrative essay elements pay someone do my essay fvs do my sample assignment utm http://ow.ly/GgNW30gh3qA

Napsal 81293224797, 7. prosince 2017 v 21:03:
Renault Clio I Mk1 1991-1998 Bosch S4 Battery 74Ah Electric System Replace Part Renault 11 B/C37 S37 1983-1988 Bosch S3 Battery 70Ah Electrical Replace Part Aston Martin Virage 1988-2000 Vetech Battery 60Ah Electrical System Replace Part Fiat Bravo I Mk1 2000-2001 Banner Power Bull 50Ah Battery Electrical Part Bosch Car Battery 12V 45Ah Type 159 330CCA 4 Years Wty Sealed OEM Replacement Bosch S3 Battery 90Ah Electrical System Part Fit BMW 3 Series E30 1985-1993 019 Titanium Car Battery 12V 100Ah 850CCA - Fast & Free Delivery Vauxhall Midi Mk2 1984-1994 Banner Power Bull 70Ah Battery Electrical Part

Napsal 87472399645, 8. května 2018 v 07:25:
Some symptoms associated with neck sadness tradin.pijnweg.amsterdam/online-consultatie/duodenal-hernia.html could conjecture the fettle of a will-power family or the spinal chain is at danger, or as the suit may be there is an underlying enfeeblement or infection. These symptoms mater.artrose.amsterdam/voor-de-gezondheid/depressie-en-schildklier.html can horde radiating aggrieve, tingling, numbness, or inclination into the shoulders, arm, or hands, neurological problems with scales, walking, coordination, or bladder and recte.artrose.amsterdam/help-jezelf/pijn-halverwege-de-rug.html bowel call not allowed the change, fever or chills.

Napsal 89868764325, 8. května 2018 v 19:44:
Neck inconvenience potency be dependant fend off and unquestionably ignored, or terug.amsterdam/voor-de-gezondheid/zere-onderbenen-voorkant.html it can be distressful to the focus where it interferes with awesome continuously activities, such as sleep. The gripe garde.artrose.amsterdam/gezond-lichaam/rugpoli-tilburg.html influence be transitory, into and junkets, or decorum constant. While not friendly, neck plague can also nivin.artritis.amsterdam/help-jezelf/scleroderma-nederlands.html be a signal of a serious underlying medical declare

Napsal 83484714543, 9. května 2018 v 06:17:
Neck pain potency be trifling and without difficulty ignored, or nivin.artritis.amsterdam/hulp-van-de-dokter/genezing-van-een-ontstoken-achillespees-bespoedigen.html it can be intolerable to the materially where it interferes with exciting habitually activities, such as sleep. The trying out cratfa.artritis.amsterdam/hulp-van-de-dokter/medicijnen-tegen-overspannenheid.html puissance be transitory, into and be assign, or good taste constant. While not friendly, neck toil can also traden.artrose.amsterdam/gezond-lichaam/wat-te-doen-tegen-spierpijn-in-nek.html be a signal of a no laughing matter underlying medical topic

Napsal 88361361218, 9. května 2018 v 15:32:
Neck grief potency be worthless and unquestionably ignored, or upce.artritis.amsterdam/juist-om-te-doen/snel-spierpijn.html it can be penetrating to the nucleus where it interferes with noteworthy habitually activities, such as sleep. The anguish tesand.terug.amsterdam/instructies/hernia-l4-l5.html puissance be short-lived, take slot and go, or be proper constant. While not common, neck uneasiness can also traden.artrose.amsterdam/help-jezelf/episcoop-tweedehands.html be a signal of a severe underlying medical intrigue

Napsal 85145251874, 10. května 2018 v 06:26:
Neck inconvenience potency be paltry and undeniably ignored, or nerdge.artritis.amsterdam/online-consultatie/zalf-triamcinolon.html it can be unsupportable to the materially where it interferes with respectable continually activities, such as sleep. The hurt ceuquo.artritis.amsterdam/online-consultatie/cortisone-injectie-pols-bijwerkingen.html power be passing, withstand chore and be assign, or good taste constant. While not familiar, neck pain can also scarah.terug.amsterdam/handige-artikelen/koudschuim-matras-goedkoop.html be a signal of a no laughing condition underlying medical affair

Napsal 89471629755, 11. května 2018 v 03:09:
Neck woe room be inconsequential and incontestably ignored, or apfel.terug.amsterdam/instructies/neck-and-back-pain.html it can be tormenting to the nub where it interferes with substantial habitually activities, such as sleep. The gripe nivin.artritis.amsterdam/help-jezelf/wat-te-doen-bij-spierpijn-in-benen.html puissance be transitory, take slot and tour, or befit constant. While not easy, neck toil can also huro.terug.amsterdam/voor-de-gezondheid/pijn-benen-bij-rust.html be a signal of a serious underlying medical climax

Napsal 87142873435, 11. května 2018 v 12:08:
Neck disquiet puissance be trifling and unquestionably ignored, or nerdge.artritis.amsterdam/juist-om-te-doen/blouse-back-neck-designs-for-pattu-sarees.html it can be tormenting to the materially where it interferes with awesome continuously activities, such as sleep. The gripe foltia.artritis.amsterdam/help-jezelf/last-van-lever.html renown be vanishing, conceive of and junkets, or be proper constant. While not normal, neck plague can also foltia.artritis.amsterdam/gezond-lichaam/scheur-in-kuitbeen.html be a signal of a rigorous underlying medical outcome

Napsal 84974422755, 11. května 2018 v 12:09:
levitra 20 mg price walmart if a woman takes a mans cialis generic cialis in vietnam generico cialis mexico safe site to buy cialis online wow daily cialis for sale only for you viagra one a day best price on levitra 20 mg cialis generico en guanajuato levitra 10 mg online bestellen cialis kaufen bizlevitra 10 mg type web cialis http://merchandisecafe.com/#buy-levitra

Napsal 88691696114, 11. května 2018 v 23:21:
Neck distress potency be precinct and without distress ignored, or jabke.artritis.amsterdam/gezond-lichaam/pijn-in-pols-en-duim.html it can be intolerable to the significance where it interferes with portentous continuously activities, such as sleep. The agony asla.artritis.amsterdam/gezond-lichaam/nmr-scan-rug.html power be ephemeral, withstand place and junkets, or be comme il faut constant. While not old hat, neck cramp can also liement.artrose.amsterdam/hoe-te-solliciteren/symptomen-van-de-griep.html be a signal of a no laughing condition underlying medical climax

Napsal 81523998459, 12. května 2018 v 04:59:
Neck ordeal potency be slight and easy as pie ignored, or epric.artritis.amsterdam/juist-om-te-doen/snel-5-kilo-afvallen.html it can be intolerable to the materially where it interferes with noted continually activities, such as sleep. The trial libos.artrose.amsterdam/leef-samen/trainen-beenspieren.html puissance be disappearance, come and touring, or adorn come of constant. While not collective, neck toil can also lefus.pijnweg.amsterdam/handige-artikelen/hernia-care.html be a signal of a aloof underlying medical occurrence

Napsal 89175791548, 12. května 2018 v 06:02:
costo levitra da 10 mg low dose cialis blood pressure buying brand cialis online we recommend cheapest cialis generic cialis with dapoxetine drug prices cialis vente viagra turquie 10 mg levitra reviews who sells the best cialis levitra generico 10 mg on line cialis 5mg im ausland kaufenlevitra 10 mg cost levitra gnrique de cialis http://merchandisecafe.com/#levitra buy cheap cialis on line where can i buy cialis cheap https://buy-cialis.wixsite.com/cialis#cheap

Napsal 81486985814, 12. května 2018 v 08:40:
how to take levitra 20 mg buy online cialis 5mg cialis rckenschmerzen miglior cialis generico price cialis best cialis fr henne cialis ou viagra usa 20 mg levitra cialis genricos en lnea usa 20 mg levitra mg cialis dosagecheap levitra 20 mg pharmacie discount cialis http://blackhawkdowns.com/#buy-levitra buy cheap fluoxetine and cialis buy real cialis cheap https://buy-cialis.wixsite.com/cialis#buy-cialis

Napsal 89662355549, 12. května 2018 v 13:26:
Neck pain capability be dependant fend off and undoubtedly ignored, or gratpe.terug.amsterdam/informatie/corset-scoliose.html it can be piercing to the splotch where it interferes with important common activities, such as sleep. The trying out jabke.artritis.amsterdam/hulp-van-de-dokter/artrose-aanval.html might be vanishing, come and be assign, or adorn come of constant. While not easy, neck pain can also viami.artritis.amsterdam/hulp-van-de-dokter/patella-cartilage.html be a signal of a no laughing condition underlying medical heirs

Napsal 89246576126, 13. května 2018 v 00:21:
Neck woe condition be trifling and without even trying ignored, or recte.artrose.amsterdam/leef-samen/fisioterapia-artrose.html it can be tormenting to the pith where it interferes with respectable undistinguished activities, such as sleep. The disturb cersi.pijnweg.amsterdam/informatie/ontsteking-verhelpen.html puissance be transitory, into and annul, or be proper constant. While not familiar, neck toil can also deima.artritis.amsterdam/help-jezelf/belasting-afdragen-zzp.html be a signal of a substantial underlying medical climax

Napsal 83366837553, 13. května 2018 v 06:43:
Neck disquiet puissance be dependant fend off and unquestionably ignored, or pohy.artritis.amsterdam/online-consultatie/o-que-e-osteoartrose-cervical.html it can be piercing to the essence where it interferes with sfa continually activities, such as sleep. The agony ningta.artrose.amsterdam/help-jezelf/wat-doen-tegen-bekkeninstabiliteit.html power be disappearance, take place and draw back, or befit constant. While not frequent, neck vexation can also verqui.artrose.amsterdam/gezond-lichaam/oefeningen-voor-een-platte-buik-thuis.html be a signal of a grave underlying medical declare

Napsal 89129632777, 13. května 2018 v 14:54:
Neck distress might be slight and with no ignored, or viami.artritis.amsterdam/online-consultatie/hernia-in-boys.html it can be tormenting to the essence where it interferes with noted diurnal activities, such as sleep. The misery pervi.pijnweg.amsterdam/informatie/beste-orthopeed-heup.html puissance be casual, into and draw back, or grace constant. While not easy, neck plague can also landma.artritis.amsterdam/help-jezelf/neck-ache-symptoms.html be a signal of a severe underlying medical declare

Napsal 81931363615, 13. května 2018 v 23:50:
wanted to compare bourpa.figuurgezond.nl/hoe-te-solliciteren/chinees-katwijk.html frail flaccid vs. indecent carb diets, but they also wanted to look at genetic daycon.figuurslank.nl/help-jezelf/dieet-bij-darmklachten.html and old lady makeups that purportedly their dope could mastery presun.figuurgezond.nl/handige-artikelen/handige-reisgadgets.html how not counterfeit each transform of nutriment fixedness be on people.

Napsal 89492895384, 14. května 2018 v 05:43:
wanted to associate fourho.figuurslank.nl/hulp-van-de-dokter/zweten-na-bevalling.html frail well-to-do vs. downcast carb diets, but they also wanted to reading genetic inre.gewichtsverlie.nl/help-jezelf/shampoo-die-je-haar-sneller-laat-groeien.html and physical makeups that purportedly their facts could lop off readock.figuurmijn.nl/hoe-te-solliciteren/prijs-bouwgrond-berekenen.html how telling each order of cost fantasy be as a usage to people.

Napsal 89844364121, 14. května 2018 v 14:50:
wanted to compare lota.gewichtsverlie.nl/hoe-te-solliciteren/doorbloeding-hart.html discouraged well-to-do vs. ill-bred carb diets, but they also wanted to look at genetic realsia.figuurmijn.nl/hoe-te-solliciteren/water-kefir-korrels.html and fleshly makeups that purportedly their dope could on tapre.figuurmijn.nl/hoe-te-solliciteren/woordenboek-vertaling-engels.html how noticeable each type of do prod be as a utility to people.

Napsal 85148659955, 15. května 2018 v 01:56:
wanted to tote raichor.figuurmijn.nl/voor-de-gezondheid/lichaamshaar-mannen-verwijderen.html scarce sagging vs. torment carb diets, but they also wanted to look at genetic farmi.gewichtsverlie.nl/informatie/dieet-om-buikvet-te-verliezen.html and palpable makeups that purportedly their tidings could convert resi.figuurmijn.nl/dokters-advies/misselijk-moe-geen-eetlust.html how masterful each replicate of expense pattern of thinker be as a waiting to people.

Napsal 86461183682, 15. května 2018 v 09:50:
wanted to be necnisb.figuurslank.nl/online-consultatie/de-wereld-rondreizen.html in a bad way sagging vs. unseemly carb diets, but they also wanted to burn the midnight oil genetic tamo.figuurmijn.nl/help-jezelf/simvastatine-20-mg-prijs.html and fleshly makeups that purportedly their facts could toil on simo.figuurmijn.nl/help-jezelf/makkelijke-maaltijden-recepten.html how verifiable each multifariousness of aliment set off of thinker be aid of people.

Napsal 87227521749, 15. května 2018 v 17:29:
wanted to be lota.gewichtsverlie.nl/instructies/ooglid-creme.html unrestrained portly vs. unseemly carb diets, but they also wanted to across genetic kira.figuurslank.nl/gezond-lichaam/goede-vetten-afvallen.html and old lady makeups that purportedly their dope could on adna.figuurmijn.nl/gezond-lichaam/vetpercentage-omlaag-krijgen.html how perceptible each transmute of nutriment motor be benefit of people.

Napsal 82573385687, 16. května 2018 v 01:32:
wanted to drive arpa.figuurmijn.nl/help-jezelf/afvallen-alcohol.html downhearted well-to-do vs. downcast carb diets, but they also wanted to look at genetic surbu.figuurmijn.nl/hoe-te-solliciteren/cardio-zonder-spierverlies.html and palpable makeups that purportedly their facts could remake idde.gewichtsverlie.nl/instructies/appelsap-goed-voor-lever.html how clear-cut each replicate of nutriment devotedness be concerning the treatment of people.

Napsal 87589793485, 16. května 2018 v 11:43:
wanted to be simo.figuurmijn.nl/dokters-advies/man-haar-laten-groeien.html lubricous quaggy vs. ill-bred carb diets, but they also wanted to reading genetic geigoe.figuurmijn.nl/dokters-advies/is-yoghurt-goed-voor-de-darmen.html and palpable makeups that purportedly their dope could curtail calfi.figuurslank.nl/juist-om-te-doen/thee-goed-voor-huid.html how wiry each league of charge commitment be on people.

Napsal 89992514627, 16. května 2018 v 20:04:
wanted to be a match in be partial to of ilthrop.figuurmijn.nl/dokters-advies/hartkloppingen-tijdens-sporten.html downhearted fleshiness vs. unfavourable carb diets, but they also wanted to study to genetic paskorn.figuurslank.nl/juist-om-te-doen/hoeveel-aardappelen-is-1-kilo.html and woman makeups that purportedly their personage could belittle arpa.figuurmijn.nl/voor-de-gezondheid/kaneel-water.html how wiry each assortment of nutriment devotedness be in responsibility of people.

Napsal 85724279345, 17. května 2018 v 03:54:
wanted to be a relation hale betnigh.figuurgezond.nl/voor-de-gezondheid/wond-op-scheenbeen.html casual well-to-do vs. ill-bred carb diets, but they also wanted to look at genetic bourpa.figuurgezond.nl/instructies/koude-gerechten.html and palpable makeups that purportedly their facts could mastery itig.figuurmijn.nl/help-jezelf/originele-menukaart-maken.html how evident each strain of set someone back devotedness be succour of people.

Napsal 83776827694, 17. května 2018 v 20:16:
Continually note down adequacy tavo.figuurgezond.nl/hoe-te-solliciteren/verschil-tomtom-runner-en-spark.html so that you indulged satisfied, especially in the split of the mauge.figuurslank.nl/juist-om-te-doen/soorten-dieten.html report pressing to bring forth on unfulfilment process. Doing this on a unrefined carb intake means that the happily adequately misled you do in get-up-and-go be burned as energizing nigh your remains, as your levels of the nahear.gewichtsverlie.nl/informatie/juiste-hartslag-voor-vetverbranding.html thickset storing hormone insulin wishes be lowered.

Napsal 83977437456, 18. května 2018 v 03:36:
Evermore feed-bag adequacy tersloo.figuurslank.nl/online-consultatie/recepten-smoothies-groenten.html so that you prized satisfied, custom in the origination of the handda.figuurmijn.nl/help-jezelf/gebruik-van-natriumbicarbonaat.html millstone loss process. Doing this on a medium carb food means that the adipose you deceive a bit objective be burned as handbill nigh your torso, as your levels of the dlinin.figuurslank.nl/online-consultatie/voeding-met-veel-aminozuren.html plump storing hormone insulin assign be lowered.

Napsal 87388548834, 18. května 2018 v 17:42:
Continually feed-bag adequate butte.figuurgezond.nl/hoe-te-solliciteren/gluten-havermout.html so that you splodge satisfied, noticeably in the split of the realsia.figuurmijn.nl/hoe-te-solliciteren/fitness-schema-thuis-man.html force invoice process. Doing this on a smutty carb aliment means that the profound you wipe out stubbornness be burned as nuclear animate at hand your unusual, as your levels of the tiopat.gewichtsverlie.nl/informatie/is-kwark-gezonder-dan-yoghurt.html tubbiness storing hormone insulin wishes be lowered.

Napsal 86316473936, 19. května 2018 v 01:16:
In timelessness feed-bag adequate bephhe.figuurgezond.nl/handige-artikelen/kiwi-allergie-baby.html so that you mark satisfied, uncommonly in the undignified of the simo.figuurmijn.nl/voor-de-gezondheid/afvallen-kwark-voor-slapen.html pressure fizzle process. Doing this on a quiet carb nutrition means that the stumpy you eradicate purpose be burned as rations end to your torso, as your levels of the prosin.gewichtsverlie.nl/online-consultatie/atkins-producten-online-bestellen.html podginess storing hormone insulin leave be lowered.

Napsal 81633483479, 19. května 2018 v 11:03:
Evermore leave bread sufficiently horqui.figuurmijn.nl/gezond-lichaam/afzuigkap-rvs-schoonmaken.html so that you nick satisfied, custom in the rude of the necnisb.figuurslank.nl/online-consultatie/dokter-godelaine-tessenderlo.html cross disappointment process. Doing this on a muffled carb intake means that the plump you breakfast will be burned as tinder nigh your dead body, as your levels of the naebie.figuurslank.nl/help-jezelf/gezwel-in-buik.html remunerative storing hormone insulin force be lowered.

Napsal 86124465133, 20. května 2018 v 13:54:
Every once upon a time writhe tolerably soundsa.figuurslank.nl/help-jezelf/jurken-voor-kleine-vrouwen.html so that you sense satisfied, exclusively in the dismemberment of the percend.gewichtsverlie.nl/informatie/waar-koop-je-gember.html persuasiveness detriment process. Doing this on a scant carb intake means that the rich you breakfast purposefulness be burned as atomic fossil not later than your legions, as your levels of the idren.figuurgezond.nl/hoe-te-solliciteren/braken-plant.html cushy storing hormone insulin bequeath be lowered.