Dream team versus Drink team

Napsal Miloš Svárovský, 24. července 2011

Pro "účastníky zájezdu" jsem připravil tuhle fotoglaerii také ke stažení. Fotografie jsou připraveny k tisku v rozměrech 10 x 15cm v 300 dpi. Velikost celého archivu rar je cca 51 MB.
Na mapce pobřeží níže je znázorněna naše trasa. Je dlouhá 188 NM.

Sobota (Hramina)
Příjezd do přístavu Marina Hramina nás již v počátku provází "menšími komplikacemi". Jelikož se naše posádka dopravuje na etapy, málokdy se jim dá předejít. Osazenstvo "bratrské" doprovázející lodi inovativně zvolila novou trasu (přes Maďarsko?), která jejich příjezd oddálila o pár hodin.  Konečně mám možnost, převléknout se z cestovního a užívat si začínající dovolenou. Sluníčko svítí, moře je teplé a pivo studené.  Kdo by chtěl víc.
Večer jsme konečně kompletní a začíná veliká porada nad mapami a Bůh ví čím. "Skippeři" vypadají velice důležitě a po desítkách minut vynáší verdikt. Vyplujeme v neděli ráno. Prý abychom nezvraceli z houpajícího se moře ještě dnes. Já osobně mám pocit, že horší už to být nemůže. Už jen dostat se na loď přes pochybně vyhlížející a vratký můstek, je pro mě nepřekonatelný problém. První seznamovací večer dostáváme potřebné informace o pohybu na lodi a nutných opatřeních. Hlavní heslo zní „ Ve stanici nelze!". Usínám s pocitem, že buď bylo moc alkoholu, nebo mi utíká postel.
 
Neděle (Brbinj)
Ráno zjišťuju, že ta loď se ještě furt houpe! Pro jistotu hned polykám kinedryl a se zaraženým výrazem šplhám na palubu, kde se už pomalu chystá snídaně. Neurčitý pocit z nestálé půdy pod nohama okamžitě „zmizíkuje“ neopakovatelný pohled na moře pohlazené od sluníčka a usměvavé tváře, natěšené na plavbu.
Za nádherného počasí vyplouváme směr Brbinj, s malou zastávkou v Marině Žut. Máme před druhou lodí malý náskok, který využíváme na kávu a pro začátečníky prvním koupáním mimo přístav. Po odpočinku vyrážíme společně. Celé dopoledne mám neutuchající pocit korku v láhvi, se kterou někdo třese. Reakce na sebe nenechala bohužel dlouho čekat- po obědě. Cpu do sebe další kinedryl s očekáváním, že tenhle už konečně zabere. Neptun se nade mnou smiloval a zbytek dne si můžu užívat výhled na okolní ostrovy a panorama, které dokážou alespoň částečně zachytit fotografie. Asi aby nebyla nuda, zjišťujeme, že v jedné z kajut si zaděláváme na malé brouzdaliště. Do minipokojíčku se hned souká celá mužská populace a postupně, zaliti potem, vynáší jeden kýbl za druhým. To by člověk nevěřil, jakou neplechu udělá jedna malá dírka. Večer kotvíme v kouzelné zátoce, ze které za pomoci našeho Chárona (převozníka) vyrážíme na pevninu. České pivo je samozřejmě nejlepší, ale pro porovnání zkouším i místní a musím uznat, že když je správně vychlazené, je super.

Pondělí (Telašćíca)
Stále mám divný pocit z toho, že zeď mi cestuje i ráno. Dbám na radu zkušenějších a poslušně se, za neodpustitelného nadávání a stěžování si na teplotu vody, sesouvám do pronikavého moře. Je tady něco, co se nehoupe? Preventivně polykám prášek proti nevolnosti a pochutnávám si na báječné snídani. Až s plným a klidným žaludkem si uvědomuju, jak je ta zátoka nádherná. Dle dostupných informací, ohledně počasí, je dnešní cíl plavby Telašćíca. Opět probíhá nezbytná porada nad soupisem černobílých map, které tak trošku připomínají omalovánky. Pojmenování se celkem uchytilo. Hlavně poté, co jsem ho doplnila novým termínem „odhadovátko“. Ne, že by mě nezajímalo, kam míříme, ale upřímně říkám, že ty ostrůvky začínají trošku splývat. Já jsem pro dnešek u vytržení z toho, že mi není špatně a pomalu ale jistě, začínám vychutnávat nádherné vlny a sílu okolního větru. Po otázce „ A nebudeme tu ještě chvilku kroužit?“ jsem se dozvěděla, že jsem marná. Propluli jsme podél M. Proverzou a zjistili plnou obsazenost bojek v zátoce. Perfektní příležitost k vyzkoušení kotvy. Je to malá věda a musím uznat, že realita neodpovídá scénám z filmů, kde vysypou řetěz do vody a konec.  Celá akce trvala asi půl hodiny.  Hladina jako na jezeře svádí ke koupání a potápění. Nikdo evidentně nemá chuť, kazit naši společnou siestu na palubě návštěvou místní restaurace. Samovolně jsme se shodli na společném večeru na palubě při vínečku a povídání. Dneškem začala ta opravdová dovolená.
 
Úterý (Kakan)
Od rána se na palubě řeší, jak naložit s informacemi meteorologického rázu. Dopředu říkám, že většině tomu, co jsem vyslechla, nerozumím. Dle plánu vyplouváme směr Kakan, abychom se schovali před nepříznivým počasím. Hrozbou nám je silný vítr "jugo". Plně důvěřuju našim „chlapcům“ a tak si konečně užívám plavbu. Energie v každé příchozí vlně je až zarážející.  Pomoc pro začátečníky : „Ta plachetnice se prostě nepřevrátí“. S tím je dobré počítat při každém náklonu. Některým se zdá, že moře "houpá" až příliš, jiní se tetelí blahem. S radostí se řadím do druhé skupiny. Ta první ještě netuší, že se jedná o přípravu na zítřek. Večer opět sleduji pečlivou volbu zátoky a konkrétního místa v ní, aby nám poskytla bezpečné zázemí na noc. S mírnou nervozitou čekáme na "jugo".  To nepřichází večer ani později a my můžeme klidně spát skoro celou noc.
 
Středa (Rogoznica)
V pět ráno mě probudil hukot, hvízdání  a až příliš „nepřirozené“ houpání lodi. Celá posádka je na nohou. Hned zpočátku jsem ujištěná, že „jugo“ nás určitě neohrožuje.  Ze severu přišla hrozba zvaná "tramontana". Celkem překvapivé, jelikož chráněni jsme byli z jihu a východu, ale se severem nikdo nepočítal. Situaci bych přirovnala k papírovému ubrousku v Letenském tunelu. Zjištění, že se nedá dělat nic jiného než čekat, paradoxně zklidnilo i nervózy. Stavím na kafe, abychom se zahřáli. Celé dopoledne je moře černé a nebe šedivé. Po dvanácté vyrážíme obě lodě společně směr Rogoznica. Moře je ještě „rozfoukané“ a vlny od 2 m do 5 m. Větší adrenalin jsem snad nezažila. Pohled před loď, která se za každou vlnou propadá o pár metrů níž, snad překoná jen pohled za ni- živelná vodní stěna. To, jak se celá loď nakláněla a komunikovala s mořem, je nepopsatelné. Večer vplouváme do mariny Frapa s příjemným městečkem Rogoznica. Všichni shodně využíváme luxusu, který poskytuje. Já osobně doporučuji masážní sprchy a procházku po pobřeží s neodmyslitelnými krámky. U piva si vzájemně vyprávíme zážitky z trochu divoké jízdy. Vede hláška, kdy za kormidlem druhé lodi stál Venda.  Kolega mu při kormidlování, kdy svíral plechovku piva a kormidlo do ouška pošeptal, ..."Vendo jeď a neohlížej se". Nejen naše loď měla za zádí vodní stěnu. 
 
Čtvrtek (Trogir a V. Nozdra)
Ráno opět jako z letáku na dovolenou. Naše posádka je plná historických náruživců a tak volíme jinou trasu než druhá loď. Ta míří rovnou na ostrov Kaprije (zátoka V Nozdra). My jsme na cestě do úžasného města Trogir. Po procházce a nutné ochutnávce piva a zmrzliny (Nejedná se o nejchytřejší kombinaci.) jsme opět na cestě zpět podél Rogoznice na Kapriji, kde na nás už čeká druhá posádka. Vítr pomalu opadl a tak kluci nahodili motory a opět přišla na řadu hlavní porada. Všichni schovali hlavy do omalovánek pro námořníky a „odhadovátkem“ štouchali do mapy. Vypadali velice profesionálně. Jako úžasné překvapení nám připravili koupačku uprostřed moře. V takhle hlubokém (103 m)bazénu to byl super zážitek. Asi v tom okamžiku, kdy jsme sledovali delfíny, potýkala se druhá loď s kalamitou. Na palubu jim vystříkl celý holding tank.Zasvěcení vědí, že nic příjemného to opravdu není.
Do Kaprie připlouváme s přesností na minuty. Doprovází nás nádherný západ slunce. Kluky ale pohled na nebe nenadchl tak, jako mě. To jejich mračení nevěstí nic dobrého. Večer vyrážíme do příjemné restaurace Matteo, kde máme rezervovaný stůl. Při cestě zpátky mám pocit, že člun lítá ze strany na stranu. 
 
Pátek (Hramina)
V půl třetí mě budí špatně identifikovatelný zvuk. Přišla nečekaná bouře. Kluci začali běhat jako kobylky a zapnuli přístroje. Dle informací se kotva uvolnila a bouře nás začala vytahovat ze zátoky na moře rychlostí 1,2 KN. Síla větru 35 KN. Rázem jsme cca o 200m jinde a pro přívaly deště není vidět nic. Díky chytrým vymoženostem na palubě nás kluci dostali zpět na původní místo. Při dopíjení nutné kávy je už skoro po bouři. S brbláním, že nemám klid na spánek, zalézám zpět do postýlky a dospávám. Ráno jsme zase na cestě. Plavbu do homeportu Hramina jsme si trošičku protáhli okolo městečka a přístavu Vodice. Okružní plavba nám poskytla i nádherný pohled na ostrovy Zlarin a Tijat. Ve dvě odpoledne máme dotankováno a jsme přivázaní v našem přístavu. Navečer vyrážíme na procházku města, spojenou s výborným vínem a jídlem. Konec dne společně trávíme na palubě a ničíme „tekuté“ přebytky.
Ráno má každý možnost, rozloučit se s lodí i posádkou. Oceňuji příjemnou snídani na konec pobytu.
Osobně jsem nezažila týden, který by ve mě zanechal tolik dojmů a překonaných osobních hranic. Určitě chci jet znovu!
 
Článek pro vás napsala Elen Haspeklová.  Moc a moc děkuji


81 komentářů:


Napsal Romec, 28. července 2011 v 16:23:
Leničko ten komentář je nádhernej, zavzpomínala jsem a úplně si připadala znovu na lodi :-)) už se těším zase na příští rok děkuji Romec

Napsal Vlada, 4. srpna 2011 v 00:42:
Nejen z komentáře (který je super) ale i ze všech fotek a hlavně videa jsem úplně vedle. Zejména poslední ,pomalá, část videa je pro mne hrozně emotivní. Skoro na slzu. Krásný týden, za který moc všem děkuji. Vláďa

Napsal Marie , 13. září 2014 v 06:43:
Paní Elen Haspeklová mi prodala kuchyň, u které se rozpadají spodní skříňky, předávala nám ji bohužel její matka. V inzerci bylo uvedeno, že je možná sleva. Chtěla jsem po ní (ne po její matce, tudíž až později ) slevu 700Kč na stoláře, který by to spravil. Paní Elen nereaguje. Od její matky jsme si vyslechli, kolik má vysokých škol, jak je úžasná, tak mě tohle překvapuje, že 700Kč je pro ni taková částka. Je to ostuda. A nikdy jsem se s takovým přístupem nesetkala. Milá paní můžete se fotit třeba na Marsu, pro mě jste chudera.

Napsal 83633376479, 14. ledna 2017 v 11:04:
http://dutasterideavodartonline.org/ - dutasterideavodartonline.org.ankor online-purchaselevitra.net.ankor http://20mg-cheapest-pricelevitra.net/

Napsal 82995314119, 14. ledna 2017 v 11:17:
http://dutasterideavodartonline.org/ - dutasterideavodartonline.org.ankor online-purchaselevitra.net.ankor http://20mg-cheapest-pricelevitra.net/

Napsal 85751747523, 14. ledna 2017 v 11:36:
http://dutasterideavodartonline.org/ - dutasterideavodartonline.org.ankor online-purchaselevitra.net.ankor http://20mg-cheapest-pricelevitra.net/

Napsal 85317578811, 14. ledna 2017 v 11:40:
http://dutasterideavodartonline.org/ - dutasterideavodartonline.org.ankor online-purchaselevitra.net.ankor http://20mg-cheapest-pricelevitra.net/

Napsal 81874215569, 14. ledna 2017 v 11:53:
http://dutasterideavodartonline.org/ - dutasterideavodartonline.org.ankor online-purchaselevitra.net.ankor http://20mg-cheapest-pricelevitra.net/

Napsal 81963926647, 14. ledna 2017 v 12:15:
http://dutasterideavodartonline.org/ - dutasterideavodartonline.org.ankor online-purchaselevitra.net.ankor http://20mg-cheapest-pricelevitra.net/

Napsal 87123486397, 14. ledna 2017 v 12:30:
http://dutasterideavodartonline.org/ - dutasterideavodartonline.org.ankor online-purchaselevitra.net.ankor http://20mg-cheapest-pricelevitra.net/

Napsal 82913655179, 15. ledna 2017 v 02:11:
http://dutasterideavodartonline.org/ - dutasterideavodartonline.org.ankor online-purchaselevitra.net.ankor http://20mg-cheapest-pricelevitra.net/

Napsal 86433155163, 15. ledna 2017 v 02:26:
http://dutasterideavodartonline.org/ - dutasterideavodartonline.org.ankor online-purchaselevitra.net.ankor http://20mg-cheapest-pricelevitra.net/

Napsal 86278967986, 14. dubna 2018 v 03:44:
cialis levitra medication prescription propecia viagra levitra prices levitra ohad naharin vardenafil 20mg enterprise levitra rouen dodge

Napsal 88749545953, 14. dubna 2018 v 12:20:
levitra 20 mg rezeptfrei levitra 20 mg vardenafil query buy vardenafil levitra levitra 10 mg prezzo levitra vs cialis side effects

Napsal 83581327382, 14. dubna 2018 v 22:06:
buying viagra cialis and levitra package levitra online blog buy levitra trackback url levitra 20mg levitra e levitinha cdse

Napsal 85614873382, 15. dubna 2018 v 06:11:
levitra overnight shipping levitra 10 mg prezzo levitra e levitinha baixar musica levitra 20mg levitra del tropico bakery

Napsal 85292814985, 15. dubna 2018 v 11:37:
levitra orodispersibile ricetta torta levitra rezeptfrei deutschland assuefazione levitra generic levitra 20mg levitra 10 mg precio bayer

Napsal 89664382985, 15. dubna 2018 v 16:11:
levitra side effects cialis vs levitra levitra prices levitra 10 mg orodispersible tablets 2016 levitra 20 mg viagra levitra e cialis qual o melhor celular

Napsal 85472359149, 15. dubna 2018 v 18:03:
what does levitra pill look like levitra generic estimulante masculino levitra vardenafil levitra coupon hay esperanza levitra mcc

Napsal 85929721945, 15. dubna 2018 v 18:35:
ibrahim ile levitra karsilasmasi levitra 10 mg prezzo actress levitra ad buy levitra levitra order prescription

Napsal 85482111296, 15. dubna 2018 v 19:10:
buy cheap levitra generic levitra levitra 10 mg prezzo in farmacia levitra generic avanafil vs levitra cost

Napsal 84625699899, 15. dubna 2018 v 20:53:
sacerdote levitra y samaritano hospital sao generic levitra dosis levitra 10 mg levitra 20mg viagra vs levitra equivalent dose of buprenorphine

Napsal 85636325193, 16. dubna 2018 v 02:09:
levitra babyfoon camera clip levitra 20 mg bayer prezzo levitra significado rae dong levitra 10 mg prezzo levitra ruan freitas auto

Napsal 84554853763, 16. dubna 2018 v 04:10:
levitra 10mg orodispersible prix generic levitra date commercialization levitra generic levitra 10 mg prezzo levitra orodispersible contre indication des

Napsal 86961578763, 16. dubna 2018 v 04:43:
comprar viagra cialis and levitra all 80% levitra rezeptfrei deutschland viagra levitra dissolve generic levitra youtube nila levitra for women

Napsal 81916253813, 18. dubna 2018 v 22:18:
trading name ubersetzung binary options turbo trading signals review 2014 trading binary options when the odds shift in your favorite tnt software can i make $200-$300 a day binary living way

Napsal 83182767517, 19. dubna 2018 v 11:55:
levitra gabriela michel levitra 20 mg que es levitra wikipedia dictionary levitra 10 mg prezzo

Napsal 89436874488, 19. dubna 2018 v 20:06:
kas geriau cialis ar levitra free levitra generic generic4all cialis vs levitra levitra rezeptfrei deutschland

Napsal 89619429439, 19. dubna 2018 v 23:49:
what are the different side effects between viarga levitra levitra prices levitra versus tadalafil levitra coupon

Napsal 88426461227, 20. dubna 2018 v 03:38:
levitra couche levitra 20mg levitra babyfoon prijs diesel generic levitra

Napsal 87657499591, 20. dubna 2018 v 07:22:
schmelztabletten levitra coupons levitra 20 mg aty an-tany levitra aho no mihirangi generic levitra

Napsal 86375881141, 20. dubna 2018 v 11:19:
levitra 20 mg film-coated tablets for kids levitra 20 mg levitra nedir ne levitra prices

Napsal 83373211919, 20. dubna 2018 v 15:18:
dreampharmaceuticalscom levitra order levitra 20mg levitra laurent gerra levitra generic

Napsal 82255622571, 20. dubna 2018 v 19:13:
levitra vardenafil hcl tablets price levitra 20 mg levitra side effects heartburn levitra 20mg

Napsal 87757145952, 20. dubna 2018 v 21:50:
levitra babyfoon prijsvrij levitra 20mg 2003 cialis levitra market sales viagra levitra prices

Napsal 85743776952, 21. dubna 2018 v 01:29:
levitra on line from united states levitra coupon viagra levitra cialis which is best levitra rezeptfrei deutschland

Napsal 89238393619, 21. dubna 2018 v 04:48:
viagra cialis ou levitra 20mg levitra prices levitra manufacturer coupon levitra prices

Napsal 87857778891, 21. dubna 2018 v 08:10:
levitra tire swing commercial levitra generic andy levitra titans score levitra 20 mg

Napsal 82979322578, 24. dubna 2018 v 15:32:
As the admin of this web page is working, no uncertainty very quickly it will be well-known, due to its quality contents.

Napsal 83233978235, 24. dubna 2018 v 20:31:
Its pleasant comical YouTube video, I every time go to go to see YouTube site in support of comic videos, since there is much more data available.

Napsal 84917683727, 25. dubna 2018 v 01:04:
What's up my friends, how is everything? Here it is genuinely good YouTube videos collection. i enjoyed a lot.

Napsal 83846723592, 25. dubna 2018 v 05:10:
Asking questions are really fastidious thing if you are not understanding anything fully, except this article provides pleasant understanding even.

Napsal 81578528314, 25. dubna 2018 v 08:52:
Every weekend i used to pay a quick visit this web page, for the reason that i wish for enjoyment, since this this website conations truly nice funny stuff too.

Napsal 81218482455, 26. dubna 2018 v 11:50:
levitra india manufacturers levitra coupon andy levitra bears levitra 20 mg

Napsal 82211929496, 26. dubna 2018 v 17:44:
levitra robinson md generic levitra levitra from turkey generic levitra

Napsal 81266789261, 26. dubna 2018 v 23:12:
book buy guest levitra online vardenafil 20mg picture of levitra pill levitra 10 mg prezzo

Napsal 89139285475, 27. dubna 2018 v 13:50:
levitra ordinare levitra 10 mg prezzo stendra or levitra levitra 20 mg

Napsal 83999379175, 11. května 2018 v 15:15:
levitra bayer 20 mg price comprar cialis navarr generic cialis at the pharmacy when can i take another cialis only now cialis 20 mg cialis 10 mg precio espaa best viagra price levitra 20 mg tablet cialis anwendung zeitraum usa 20 mg levitra cialis 20mg 20 stcklevitra 10 mg ohne rezept como comprar cialis en espana http://blackhawkdowns.com/

Napsal 82733736858, 15. června 2018 v 23:29:
Water down to today, when there is a oppression of anti aging abrade work for to products like liza.gojigezicht.nl/leef-samen/clarins-rouge-prodige.html creams, serums, gels and powders that all avenge to be this well-head of youth. Some be employed gojigezicht.nl/instructies/photon-facial-treatment.html their anti aging sleight of hand including ingredients that beget a ton of undiluted sift gaytil.gojigezicht.nl/leef-samen/nyc-cosmetics-tuerkiye.html and analysis on how incrustation ages to bankroll b topple them up and some are uninfected hype.

Napsal 82529154147, 4. prosince 2019 v 18:09:
Download ringtones, message tones, alert tones etc... Free mobile ringtones for all type of phones, shared and submitted by our users. Choose from over 41000 ringtones uploaded under various categories. Get the latest ringtones in mp3 file format and set the coolest, trendiest tone as your mobile ringtone. dolotnuthietke.com dolotnuthietke.com dolotnuthietke.com Access unlimited number of ringtones and download them with out sign up or registration. Surveys reveal that more than half of the mobile phone users between 15 to 30 years of age download ringtones at least once. To upload and share your collection of ringtones with other, click the 'Upload Ringtone' button and submit .mp3 files under 2MB in size. iphone ringtone download mp3 k g f movie ringtone download mp3 5449659

Napsal 83594996758, 7. prosince 2019 v 17:55:
donovanmanagement.com donovanmanagement.com ---------------------- Автобаферы официальный производитель Интернет магазин официальных автобаферов Интернет магазин официальных автобаферов Интернет магазин официальных автобаферов f96_305

Napsal 88712279547, 8. prosince 2019 v 15:33:
Download ringtones, message tones, alert tones etc... Free mobile ringtones for all type of phones, shared and submitted by our users. Choose from over 41000 ringtones uploaded under various categories. Get the latest ringtones in mp3 file format and set the coolest, trendiest tone as your mobile ringtone. download ringtone mp3В bollywood k g f ringtone download mp3 Access unlimited number of ringtones and download them with out sign up or registration. Surveys reveal that more than half of the mobile phone users between 15 to 30 years of age download ringtones at least once. To upload and share your collection of ringtones with other, click the 'Upload Ringtone' button and submit .mp3 files under 2MB in size. k g f ringtone download mp3 af0c544

Napsal 86548185713, 9. února 2020 v 20:25:
Доброго времени суток товарищи! Наша предприятие занимается свыше 10 лет продажей аква изделий для декора помещений в Одессе. Вот основные виды продукции, которые мы можем предложить вам: 1)водопад по стеклу – Инструкция pdf как сделать водопады по стеклу своими руками с помощью обычных материалов. После изучения Вы сможете создать необычный водопад по стеклу для Вашего интерьера. 2)декоративные водопады – Pdf как сделать декоративный водопад по стеклу 3)искусственные водопады – Инструкция pdf как сделать искусственный водопад по стеклу недорого. 4)водопад для дома – Pdf как сделать водопады водопад для дома в домашних условиях. 5)комнатные водопады – Здесь описано как делают комнатные водопад, из каких материалов, как лучше сделать водопад для Вашего интерьера.

Napsal 85489664427, 9. února 2020 v 22:17:
Добрый день товарищи! Наша организация занимается свыше 10 лет продажей аква изделий для декора помещений в Одессе. Вот основные виды продукции, которые мы можем предложить вам: 1)водопад по стеклу – Инструкция pdf как сделать водопады по стеклу своими руками с помощью обычных материалов. После изучения Вы сможете создать необычный водопад по стеклу для Вашего интерьера. 2)декоративные водопады – Pdf как сделать декоративный водопад по стеклу 3)искусственные водопады – Инструкция pdf как сделать искусственный водопад по стеклу недорого. 4)водопад для дома – Pdf как сделать водопады водопад для дома в домашних условиях. 5)комнатные водопады – Здесь описано как делают комнатные водопад, из каких материалов, как лучше сделать водопад для Вашего интерьера.

Napsal 84235384192, 10. února 2020 v 23:34:
Добрый день друзья! Наша фирма предлагает Вам современный аква декор для Вашего дома в Днепре. Современные решения для украшения помещений аква конструкциями: 1)декоративный водопад по стеклу – Предлагаем необычные решения для интерьера - декоративные водопады и фонтаны. 2)декоративные водопады для дома – Уникальное интерьерное решение для Вас. Узнайте подробнее на нашем сайте. 3)искусственные водопады в интерьере – водопады для интерьера от прямого производителя, Звоните. 4)домашние водопады – Домашний водопад - это не только украшение, но и увлажнение помещения. 5)комнатный водопад в интерьере – Комнатные водопады в современном интерьере, сомотрите фото и видео.

Napsal 84813779689, 11. února 2020 v 00:36:
Доброго времени суток товарищи! Наша фирма мы предлагаем Вам новый вид украшения вместо аквариумов с функцией увлажнения воздуха в Харькове. Узнайте больше о нащей продукции: 1)домашний водопад по стеклу – Конструкция из декоративного каркаса со стеклом и форсуночной линией. Делает очень красивый узор на стекле. 2)декоративный водопад в квартире – Могут устанавливаться в нишу, возле стены, как перегородка. 3)искусственный водопад в интерьере – Искусственные водопады Могут быть из камня, стекла, мрамора, нержавеющей стали. 4)водопады для дома – Домашние водопады Могут служить отличным увлажнителем воздуха 5)декоративные комнатные водопады – комнатные водопады зачатую устанавливают в нишу из гипоскартона, монтируют как перегородку.

Napsal 86528155383, 11. února 2020 v 22:01:
Привет господа! Наша фирма может Вам предложить новый вид декора для дома, офиса, ресторана в Николаеве. современные рещения для интерьера: домашний водопад по стеклу – Конструкция из декоративного каркаса со стеклом и форсуночной линией. Делает очень красивый узор на стекле. декоративный водопад в квартире – Могут устанавливаться в нишу, возле стены, как перегородка. искусственный водопад в интерьере – Искусственные водопады Могут быть из камня, стекла, мрамора, нержавеющей стали. водопады для дома – Домашние водопады Могут служить отличным увлажнителем воздуха декоративные комнатные водопады – комнатные водопады зачатую устанавливают в нишу из гипоскартона, монтируют как перегородку. водопады по стеклу - это современное дизайнерское решение, которое активно применяют современные дизайнерское студии. Мы гордимся нашими проектами, которые завоевали сердца людей и сделали их счастливее. Водопады стали красивым дополнением к Вашему интерьеру. Заказывайте декоративные водопады от прямого производителя.

Napsal 89473838668, 12. února 2020 v 01:59:
Привет товарищи! Наша организация реализует продукцию для современного интерьера в Киеве. Мы можем Вам преложить уникальный водный декор: 1)водопады по стеклу – Для украшения и увлажнения помещений, создания уютной обстановки. 2)декоративные водопады комнатные – Может применяться для зонирования помещений, установка как перегородок, заполнение ниш в комнатах. 3)искусственные водопады в доме – Уникальное решение для интерьера, которое понравится Вам и Вашим близким. 4)водопады для дома – водопады для дома стали очень популярны, так как, создают уют и приятную атмосферу и предназначены для любого типа помещений. 5)домашний водопад в интерьере – Можете посетить наш сайт и канал ютуб для ознакомления с нашей продукцией. Ждем Вас среди наших клиентов.

Napsal 89698517736, 13. února 2020 v 10:53:
Привет друзья! Наша фирма производим для Вас самые эксклюзивные изделия для декора в Харькове. Предлагаем Вам познакомится с нашей продукцией: пузырьковые панели пузырьковые колонны вертикальное озеленение водопады по стеклу аквариумы на заказ Узнайте о новинках в мире современного интерьера! Мы создаем для Вас уют и комфорт.

Napsal 88496821894, 13. února 2020 v 10:53:
Приветствую Вас дамы и господа! Наша компания создает современные решения для интерьера в Киеве. Предлагаем Вам познакомится с оносвными направлениями нашей деятельности: водопад по стеклу пузырьковые колонны вертикальное озеленение аквариум на заказ торговый аквариум вертикальный сад Наши рещения для интерьера нравятся Всем. Ознакомьтесь детальнее с нашей продукцией. Все фото и видео работ у нас на сайте.

Napsal 81649259698, 14. února 2020 v 14:33:
Приветствую Вас дамы и господа! Наша компания предлагает Вам уникальный дизайн из аква изделий в Харькове. Вот основная продукция, которую мы представляем: Декоративные водопады по стеклу тут - водопады, которые приносят уют и визуальное удовольствие. Искусственные водопады здесь - могут быть различных форм и конфигураций Домашние водопады - используются для заполнения ниш, создания перегородок Водопады для дома - увлажняют и чистят воздух в помещении Комнатыне водопады - отличный декор для современного помещения Водопады по стеклу в интерьере - Интерьерное решение для украшения помещений Так же Наша компания реализует другие виды продукции такие, как озеленение, биокамины, аквариумы, пузырьковые системы.

Napsal 87733375642, 14. února 2020 v 14:33:
Приветствую Вас господа! Наша предприятие производит для Вас самые эксклюзивные изделия для декора в Киеве. Предлагаем Вам познакомится с нашей продукцией: пузырьковые панели пузырьковые колонны вертикальное озеленение водопады по стеклу аквариумы на заказ Узнайте о новинках в мире современного интерьера! Мы создаем для Вас уют и комфорт.

Napsal 87767493926, 16. února 2020 v 22:05:
Приветствую Вас дамы и господа! Наша фирма производит для Вас самые эксклюзивные изделия для декора в Одессе. Предлагаем Вам познакомится с нашей продукцией: пузырьковые панели в интерьере пузырьковые колонны для дома вертикальное озеленение из растений водопады по стеклу комнатные аквариумы на заказ морские Мы предлагем только лучшие рещения для Вашего интерьера. Звоните и заказывайте.

Napsal 85619149932, 20. února 2020 v 01:23:
Добрый день товарищи! Наша предприятие производит для Вас самые эксклюзивные изделия для декора в Киеве. Предлагаем Вам познакомится с нашей продукцией: пузырьковые панели в интерьере пузырьковые колонны для дома вертикальное озеленение из растений водопады по стеклу комнатные аквариумы на заказ морские Мы предлагем только лучшие рещения для Вашего интерьера. Звоните и заказывайте.

Napsal 87599729956, 20. února 2020 v 23:02:
Привет дамы и господа! Наша компания занимается свыше 10 лет продажей аква изделий для декора помещений в Киеве. Вот основные виды продукции, которые мы можем предложить вам: 1)Водно пузырьковая панель – Уникальный декор, который заменит аквариум, и сделает уютной атмосферу в Вашем помещении. Данный вид аква конструкций отлично подходит для любого типа помещений. 2)Водопад по стеклу- Служит отличным решением для зонирования помещений в виде перегородок, как для жилых, так и для общественных помещений. Кроме того, Вы сделаете правильный выбор, если поставите такое изделие в кафе, ресторане или спа салоне, это придаст динамичности в Ваш интерьер и отлично его дополнит. 3)Пузырьковые колонны – Аква декор, который поможет Вам расслабиться и немного порелаксировать после тяжелых будней, а световой эффект будет работать как светильник или торшер с функцией светотерапии, которая применяется для лечения различны психических расстройств. 4)Вертикальное озеленение - Мы применяем Вертикальное озеленение в ниши, в виде перегородки, может быть напольного типа, возле стены, навесного настенного типа. водопады по стеклу и пузырьковые панели - Современные интерьерные рещения для декорирования Вашего помещения. Звоните и заказывайте.

Napsal 88131444935, 22. února 2020 v 12:38:
Здравствуйте господа! Наша организация занимается свыше 10 лет строительством фонтанов различной сложности в Днепре. Мы проектируем и строим различные фонтаны на любой вкус: 1)Сухой фонтан – фонтаны для плошадей современного города. 2)Пешеходный фонтан- Служит решением, когда плошадь города должна отаваться пешеходной. 3)Графический фонтан – фонтан, который печатает водой. 4)Плавающие фонтаны - фонтаны для озер и водоемов. строительством фонтанов и реконструкция - Заказывайте стрительство и реконструкцию фонтана в Вашем городе. Звоните.

Napsal 86642268247, 27. března 2021 v 10:38:
Pills prescribing information. Long-Term Effects. where to buy lyrica without rx in USA Everything information about medicine. Get information now.

Napsal 86169924237, 28. března 2021 v 12:36:
Pills prescribing information. Brand names. cheap pregabalin without prescription in US Some about medication. Get here.

Napsal 83652275819, 28. března 2021 v 18:14:
Pills information. Short-Term Effects. order generic pregabalin pills in USA Best information about medicines. Get here.

Napsal 87567224853, 28. března 2021 v 22:15:
Medicament prescribing information. Drug Class. can i buy generic lyrica pills in USA Best about medicament. Read information now. https://shop.bimpeonakoya.com/product/maybelline-hyper-precise-forest-brown/ Best about medicines. http://egliseepeba.org/?q=news/notre-connexion-la-nouvelle-naissance&page=76#comment-3057622 Some information about medicine. http://www.dolgorukovo.com/index.php?option=com_content&view=article&id=655:plyusy-selskogo-triumvirata&catid=20:novosti-v-rajone#comments All about medicines. 0c54496

Napsal 81334159431, 27. června 2021 v 17:22:
http://slkjfdf.net/ - Oipesive Iufaunac cbp.ncfd.vestigium.cz.hzk.oi http://slkjfdf.net/

Napsal 84869376581, 27. června 2021 v 17:34:
http://slkjfdf.net/ - Ifigek Iguyuto uyk.daii.vestigium.cz.foe.uz http://slkjfdf.net/

Napsal 83123286553, 3. prosince 2021 v 22:27:
buy doxycycline without prescription

Napsal 87547392323, 1. února 2022 v 20:03:
buy seroquel online no prescription

Napsal 85528596625, 7. března 2022 v 02:04:
vulkan vegas casino vulkan kasyno kasynovulkan vulcan casino logowanie vulkan vegas 24 vulkan vegas login vulkan vegas casino login vulkan vegas zaloguj vulkanvegas casino vulcan kasyno vulkan vegas legalne w polsce vulkan vegas kasyno vulkan vegas 23 vulkan casino logowanie vulkan vegas pl vulkan vegas casino vulkan vegas legalne w polsce vulkan vegas vulkan vegas 24 vulkan vegas 23 vulcan casino logowanie vulkan vegas kasynovulkan vulcan vega vulkanvegas casino vulkan casino logowanie vulkan vegas legalne w polsce vulkan vegas kasyno vulkanvegas casino vulkan kasyno vulkan vegas login vulkan vegas 23 kasynovulkan vulkan vegas vulkan vegas casino login vulkan vegas logowanie vulcan casino logowanie vulcan kasyno vulcan vega vulcan vega vulkan vegas zaloguj vulkan vegas vulkan vegas logowanie vulcan casino logowanie vulkan vegas pl vulkan casino logowanie vulkanvegas23 vulcan kasyno vulkan vegas casino login vulkan vegas kasyno

Napsal 88423463494, 2. července 2022 v 07:40:
http://slkjfdf.net/ - Exewabowi Iuumitu lcx.ocxn.vestigium.cz.yln.ka http://slkjfdf.net/

Napsal 81511578246, 2. července 2022 v 08:19:
http://slkjfdf.net/ - Ubitiq Ipoaone ntk.asfz.vestigium.cz.qlu.an http://slkjfdf.net/

Napsal 84383666743, 2. července 2022 v 15:20:
http://slkjfdf.net/ - Eqibig Owakaiwi idc.ckdf.vestigium.cz.iwv.oi http://slkjfdf.net/

Napsal 87965983146, 2. července 2022 v 16:33:
http://slkjfdf.net/ - Uwoden Etosojgi ltp.dxdf.vestigium.cz.yvg.cu http://slkjfdf.net/

Napsal 84343386993, 2. července 2022 v 17:31:
http://slkjfdf.net/ - Ehceho Idabohwfo jht.mjxc.vestigium.cz.bce.yk http://slkjfdf.net/

Napsal 81275741568, 2. července 2022 v 17:55:
http://slkjfdf.net/ - Ayajalul Uluzewap ioo.gbed.vestigium.cz.mrr.kz http://slkjfdf.net/